Dream girl

Babácskahh oldija:)

Tecktonik kialakulása:

  Ahogy már említettem, a tecktonik a Metropolis nevű Párizs melletti diszkóhoz kapcsolható. Mélyebb gyökerei Belgiumba nyúlnak: ott az ezredforduló előtt tartott hardtrance és euro dance partykon alakult ki a zenei stílus és a tánc első formája (ilyen szempontból összefügg a tigri által szépen bemutatott jump style nevű stílussal). 2000 környékén Alexandre Barouzdin (akkori tisztes foglakozását tekintve bróker) és Cyril Blanc koreográfus megunták a korábbi ?veretős? technót és különböző zenei stíluselemeket kezdtek el ötvözni. Innen származik a mozgalom neve is: ahogyan egymásra csúsznak a földkéreg lemezei (ezt hívják lemeztektonikának), úgy ebben a stílusban az északi és déli zenei stílusok másznak egymásra. Barouzdin különben nem csak a korábbi zenei stílusra, hanem az egész párizsi szubkultúrára ráunt, ugyanis a kilencvenes évek végén ott már csak akkor vettek valakit emberszámba, ha minimum Dolce & Gabbana felöltőbe és Versacé kiegészítőkkel vonult le a klubba (tökéletesen megértem különben az exbrókert, hiszen, bár más okok miatt, mi is látványosan elhagytuk a buzibárok világát). Barouzdin idővel felhagyott a brókerkedéssel, azóta csak a tecktoniknak szenteli az életét. Persze a tőzsdecápák kemény világában szocializálódott party-szervező arról is gondoskodott, hogy a mozgalom kellő jogi védelmet élvTecktonikos fiúkákezzen: 2002-ben levédette a tecktonik márkanevet a hozzá tartozó sasos-csillagos lógóval együtt. Barozdin szerint erre a trend

integritásánakmegőrzése miatt volt szükség. 

Tecktonik életképek



  HARDSTYLE!

A stílust erős torz dob hang és torz basszus jellemzi. Hollandiában és Belgium-ban alakult ki. Az első Hardstyle bulik 1999. végén, 2000. elején kerültek megrendezésre Hollandiában, amiket nem sokra rá német és olasz partyk követtek. Jó ideig a Hardstyle producerek zömét Hardcore DJ-k alkották, akik karrierüket megújítandó avanzsáltak át az új stílushoz.A méltán híres Sensation Black partysorozat fő stílusaként aposztrofált Hardstyle speciális elegyét alkotja a Hardhouse-nak, Hardtrance-nek és a Jumpstyle-nak, ami az ezredforduló óta évről évre egyre nagyobb népszerűségre tesz szert, javarészt köszönhetően az előbb említett Sensation Black-nek, másrészt pedig annak, hogy a kluboknak újra megnőtt az igény a keményebb hangzású, de könnyen táncolható zenékre. A hirtelen jött siker után sokan fel is hagytak a Hardcore techno-val, hogy tisztán a Hardstyle-ra koncentrálhassanak. 2007-ben pedig kialakult a Hardstyle új formája a NU style.


JumpStyle!

A Jumpstyle egy zenei stílus és egy tánc, amit jellemzően erre a zenére adnak elő. Körülbelül 2002 környékére teszik a kialakulását, bár hasonló trackeket már adott ki a Rotterdam Tekkno label korábban is, de ezeket nem nevezhetjük még kimondottan Jumpstyle zenének. Az ezred fordulós Hardcore muzsikák forradalmának egyik mellék ágaként jött létre. Jellemzően torz dobok, és magas hangok elegye. A stílus Hollandiából, s Belgiumból származik.


Techno!

A techno zene az elektronikus zene főirányainak egyike.

Kialakulásának időpontja a hetvenes évek végére illetve a nyolcvanas évek elejére tehető. Szülővárosai: Detroit, Berlin.


Electro!

A nagyvárosi és vidéki kultúrközpontokban zajló népnevelő electro (magyarosan elektró) szeánszok épphogy csak köszönőviszonyban vannak a klasszikus electroval, viszont a house, progressive house elemekkel abszolút baráti, vagy annál is mélyebb viszonyt ápolnak. Mégis lassan feje tetejére áll a világ, amikor a nyomtatott média és az internetes írók is már homlokráncolva mutogatnak azokra, akik felemlegetik és belekeverik az eredetit az újkeletű electro ügyeibe. Emberi lustaságunknak és az utcai zsargonná rövidítő kultusznak hála az electro house-ból újjászületett electro elnevezés elsőbbséget követel. Számos fiatalabb, hanyagabb, lustább vagy kevésbé tájékozott (a megfelelő rész aláhúzandó) médiakovács, promóter és DJ korteskedik kollektíven a jelenség mellett, amikor electro-t írnak electrohouse helyett. Egy picit több következetességgel meg lehetne szüntetni a két, alapjaiban különböző irányzat összemosását. Persze nem szeretném felborzolni a kedélyeket, csupán szeretném, ha egy divathullám következményeként nem alakulna ki egy kapitális képzavar a harminc éves irányzat kapcsán.
Kiderülhetett, hogy a cikkben nem az electrohouse-t fogjuk kivesézni az összes aktuális alkotóval és gyúlékony kiadóval, hanem inkább az inspiráló forráson keresztül próbáljuk megérteni miért ragadt rá ez a név. Érdemes visszapörgetni az idő kerekét és megérteni a dolgok mögött lapuló mozgató erők mibenlétét. Ki tudja, talán a producerek és DJ-k is utánanéznek egy kis önszorgalommal a múltnak és amellett, hogy megértik a filozófiáját, új fényben látják majd saját kedvencüket is. Netalán újabb és hitelesebb mutációk is létrejöhetnek, hisz minden evolúció lényege az új kombinációkban rejlik és nem az egy helyben topogásban.


TeCkToNiK

Saját generációja bálványává nőtte ki magát a 20 éves francia fiú, akinek egy garázsban lejtett táncát mintegy 10 milliószor nézték meg a YouTube videómegosztón. Az oldalt felnyírt mohikánfrizurát, többnyire szűk trikót és nadrágot viselő Jerome ? vagy ahogyan művésznevén ismerik kortársai: Jey-Jey  amatőr felvételei világszerte ismertté tették az új trendet, a Tecktonikot. A dübörgő elektronikus zenei alapokra gyors, széles kézmozdulatokkal, rogyasztott lábakkal ropott látványos, dinamikus koreográfiákat ? a videómegosztó oldalak tanúsága szerint ? ma már tinik százezrei gyakorolják, Washingtontól Marrakeshig. A műfajt július 12-én Budapesten, Francia Intézet hagyományos utcabálján rendezett első hivatalos Tecktonik-bulin a hazai közönség is megismerheti. A növekvő népszerűségre a Sony BMG is felfigyelt, s DVD-szerződést ajánlott Jey-Jeynek. A kereskedelembe hozott felvételek után azonban a lemezkiadónak tisztes jogdíjat kell fizetni, amennyiben használni kívánja a Tecktonik szót.



TŐZSDÉRŐL A DISZKÓBA. A Tecktonik ugyanis nemcsak trend, hanem védett márka is. A márkajogok ráadásul kezdettől fogva két francia férfi kezében voltak. A francia páros története a párizsi Metropolis klubból indult nyolc éve. A szórakozóhelyen Alexandre Barouzdin, a Merrill Lynch brókere és barátja, Cyril Blanc táncos, koreográfus saját szórakoztatásukra partikat rendeztek, ahol egyedi módon keverték a különböző észak- és dél-európai elektronikus zenéket és táncokat. A különböző stílusok találkozása nyomán a földrétegek tektonikus mozgásáról és a techno zenéről elnevezett Tecktonik Killer bulik rendszeressé váltak, egy-egy este akár 8 ezer fős tömeget vonzva a klubba a legkülönbözőbb párizsi rétegekből. A törzsközönség körében ?tck? néven elhíresült új stílushoz a partikultúrában rendhagyó filozófiát is társítottak: elutasítják a drogokat és az alkoholt, az egyenlőséget hirdetik férfiak és nők, külvárosiak és középosztálybeliek, hetero- és homoszexuálisok között. ?Ez a tolerancia nyilvánul meg az uniszex öltözködésünkben is? ? mondta el lapunknak a 31 éves Barouzdin, aki az idén márciusban végleg elbúcsúzott a tőzsdétől, hogy teljesen az általa indított mozgalomnak szentelje magát.


Fotó: AFP


A Tecktonik elterjedésének az internet, különösen a közösségi és videómegosztók adtak látványos lökést: Jey-Jey babérjaira ma már közel 38 ezer házi készítésű klip pályázik a YouTube-hoz hasonló oldalakon. A világhálónak köszönhetően a klubokból kiszoruló 18 éven aluli korosztály számára is elérhetővé vált az új őrület. A mozgalom a gyerekszobákból és a Metropolis táncparkettjéről kitörve gyűrűzött tovább a köztereken, spontán utcai, illetve iskolaudvarokon megrendezett Tecktonik-versenyek formájában. A párizsi Centre Pompidou melletti téren rendszeresen közszemlére teszik tudásukat az egymással vetélkedő tánccsapatok. Tavaly ősszel a legnagyobb francia elektronikus zenei fesztiválon, a Paris Techno Parade-on fő helyen vonulhattak fel a legnépszerűbb táncosok.

Eközben a stílus további követőkre talált az interneten keresztül Európa-szerte, Észak-Afrikában, az Egyesült Államokban, Kanadában és Japánban is. A széles és gyors kézmozdulatok a magyar fiatalok számára sem idegenek: az első hazai Tecktonik weboldal szerkesztője, a 14 éves Szabó Réka szerint feltűnően gyarapszik a rajongók hazai tábora. ?Otthon kezdtem gyakorolni a neten talált úgynevezett tréning videók alapján, amelyek lassabban mutatják be az egyes elemeket? ? meséli a 20 éves, debreceni Béli Zoltán, alias Retroboy, aki fél éve bukkant rá véletlenül külföldi Tecktonik táncosok felvételeire az egyik videómegosztón. Azóta Béli négy társával a helyi klubok rendszeres fellépőjévé vált, s tervezi, hogy a márkajogok miatt felveszi a kapcsolatot a francia kezdeményezőkkel.

STIPI STOP. Alexandre Barouzdin 2002-ben Franciaországban védette le a Tecktonik márkanevet, valamint a sast és csillagot ábrázoló logót. Majd tavaly 30 ezer euróért globális szinten ismertette el a név- és jelképhasználatra formált jogait az ENSZ szakosított szervezeteként működő Szellemi Tulajdon Világszervezeténél (WIPO). ?Erre a a minőség és a trend integritásának megőrzése miatt volt szükség? ? árulja el az alapító atya, és persze azért, mert a siker nyomán felbukkantak az utánzatok. Így történt a svájci Jérémy Muller és Dorian d?Adria esetében is, akik Swiss-Tecktonik néven indították el vállalkozásukat tavaly októberben. A franciák azonban hamarosan levélben értesítették őket, hogy 475 ezer eurós büntetést helyeznek kilátásba, amennyiben a svájci ?hamisítók? nem függesztik fel a márkajogokat sértő tevékenységüket





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 5
Tegnapi: 45
Heti: 62
Havi: 202
Össz.: 20 693

Látogatottság növelés
Oldal: ♥Tecktonik♥
Dream girl - © 2008 - 2024 - dreamgirl.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »